Make your own free website on Tripod.com
1997 SCHS Marching Patriots

Names in italics are leaders. Names followed by a * are seniors.

Drum Majors:
Jill McAfee*, Kyle Sims



Colorguard:
Kimberly Alberts, Amy Barnes, Wendy Britt, Cassie Brooks, Angel Culver, Brittany Dewberry, Rebecca Douglas, Angie Gallegos, Patrice Glover, Candice Graham, Courtney Griffin, Erica Haynes, Alexis Horace, Kandice Jackson*, Jennifer Lee*, Maggie O'Brien, Andrea Quinnell*, Habrina Sanders*, Andrea Street, Andrea Thomas, Audrey Thomas, Brianna Torbush*, Jaunah Williams*


Flutes:
Laura Archer, Aimee Baldwin, Michelle Dumas, Tawn Hall, Amy Lambert, Blair Phillips, Lisa Stone, Nikkie Sweet*, Michelle Trisler, Mitzi Williams, Rebel Yurack


Clarinets:
Brittany Byrom, Cameron Clowers, Kimberly Cook, Ericka Dixon, Jennifer Forsberg, Karen Gardner, Charmaine Irons, LaRhonda Jackson*, Cecily Jones, Kaytie Justice, Kavisha Kinsey*, Ashley Lott, Ginese Mixon, Huong Pham*, Virginia Powell, Lana Riggs, Anya Traille


Alto Saxophones:
Desmond Carter, Amanda Davis, Daniel Denney, Lewis Harris, Bianca Lee, Travis McAfee, Apryl Perkins, Nicole Simpson*

Tenor Saxophone:
Bergie Rash


Melophones:
Sara Adams*, Mae Davenport, Justin Markham*, John Micheal Server


Trumpets:
James Ellington*, James Few*, Matt Foust*, Stephanie Greenlea, Amanda Hall, Billy Haynes, Caleb Huiett*, Lee Ann Jones, Stephanie Markham, Elessia Mixon*, Amy Porter, Hamza Rachamann*, Lyndsay Rhenstrom, Charles Repine, Daniel Server*, Josh Teal, Leon Traille, Johnathan Uyesugi*


Trombones:
Jeremy Christiansen, Jill Freeman, Rick Gardner, Stephanie Jones, Josh Pell*, Sara Salter, Justin Sims, Andrew Wilson*

Baritones:
Daniel Rhodes

Sousaphones:
Elizabeth Dougan, Poppy Greer, Aaron Jones, Elizabeth Kenney


PERCUSSION

Cymbals:
April Maxwell, Amanda Robinson, Lexi Smith, Jody Snowden*, Elise Trisler

Bass Drums:
1. Justin Bontrager
2. Chris Priser
3. Michael Sullivan 4. Tanethia Simmons
5. Brandon Street

Snare Drums:
Tony Gallegos*, Bert Groover, Tavaris Walker

Tenor Drums:
Leah Ballard, Taylor Meridith*

Front Ensemble:
Sean Adams, David Augcomfar, Nick Dunn, Felix Grote*, Anna Marks, Rahmatah Rachamann